Maszyny do czyszczenia podłóg to dla każdego innego rodzaju maszyny ze względu na ich różnorodność wymiarów, funkcjonalności oraz wielkości.

Jakie są podstawowe różnice, funkcje oraz jakie urządzenie będzie odpowiednie do Twoich zastosowań?

Największe, automatyczne maszyny czyszczące czyli maszyny szorująco zbierające, które ze względu na swoje możliwości są w stanie szybko wyczyścić duże powierzchnie czyli na jednym ładowaniu akumulatorów są w stanie pracować ponad 2h i są w tym czasie w stanie wyczyścić ponad 3000m2 powierzchni.

Operator siedzi na maszynie przez co jego praca jest bardzo lekka i może szybko i dokładnie przemieszczać się po dużych obiektach w których codziennie setki czy tysiące osób zostawiają ogromne ilości kurzu, pyłu brudu oraz innych zabrudzeń.

Maszyna typu automat szorują powierzchnię i jednocześnie zbierają brudną wodę listwą ssącą. Pozwalają o zadbanie powierzchni, utrzymanie jej w czystości ze względów estetycznych oraz higienicznych.

Jest wielu producentów maszyn czyszczących są to Karcher, Numatic, Comac czy inne. Oczywiście są to urządzenia największe, najdroższe ale są to maszyny, które zapewniają wydajność oraz jakość uzyskanych efektów.

Minusami takich maszyn jest trudność w obsłudze trudno dostępnych miejsc, zakamarków czy innych miejsc do których tego typu maszyny się nie zmieszczą.

Szorowarka jedno tarczowa czyli idealne urządzenie do dokładnego doczyszczania pomieszczeń.

Najmniejszymi profesjonalnymi urządzeniami, które nie mają funkcji zbierania lecz jednocześnie mają największe możliwości w sytuacji doczyszczania to tego typu szorowarki. Umożliwiają pracę w jednym miejscu i przez to dużo dokładniejsze doszorowanie zabrudzeń.

Używane są zarówno w przypadku doczyszczania gresu, posadzek z betonu czy dywanów w przypadku procesu szamponowania.

Szorowanie betonu – https://www.youtube.com/watch?v=sfxQPWRJEZs

Szamponowanie wykładzin – https://www.youtube.com/watch?v=rYX6fyFfv38

Czyszczenie powierzchni jest możliwe tylko w sytuacji czyszczenia

Profesjonalne odkurzacze do odkurzacnia kurzu i zbierania wody

W sytuacji gdy rozmawiamy o maszynach do czyszczeni posadzek przydatne staje się również posiadanie profesjonalnego odkurzacza mokro sucho. Pozwala on na zebranie resztek brudnej wody, pozostałości po rozlanych zabrudzeniach czy po czyszczeniu. Odkurzacze do wody charakteryzują się dużą pojemnością rzędu 50 czy 80l. Dzięki temu możliwe staje się zastosowanie odkurzacza przemysłowo.

Odkurzacze do zasysania wody posiadają również wąż spustowy, który pozwala w łatwy sposób pozbycie się brudnej wody z odkurzacza grawitacyjnie poprzez włożenie węża spustowego do kanalizacje czy innego odpływu.