Wykorzystanie sprzętu do sprzątania w dowolnym obszarze Twojego obiektu doprowadzi do bardziej wydajnego i efektywnego programu sprzątania. Czyszczenie i konserwacja podłogi w Twoim obiekcie może zająć do 80% Twojego czasu. Używając sprzętu do sprzątania, możesz skrócić czas czyszczenia i zwiększyć wydajność. Wybór odpowiedniego sprzętu zasilającego do rodzaju podłogi i procedury konserwacji w Twoim zakładzie ma kluczowe znaczenie dla powodzenia programu czyszczenia.
W zależności od rodzaju podłogi, wykładziny dywanowej lub twardej, istnieje kilka różnych typów urządzeń do sprzątania, które uzupełniają program sprzątania.
Poniżej omówimy niektóre z najpopularniejszych urządzeń do pielęgnacji podłóg twardych i dywanowych.
Ogólnie rzecz biorąc, w każdym obiekcie komercyjnym odkurzacze będą pierwszym krokiem do utrzymania powierzchni. Odkurzacze usuwają zanieczyszczenia i brud, aby zapobiec uszkodzeniom i zmniejszyć potrzebę dokładnego czyszczenia.


Odkurzacze
Do konserwacji wykładzin lub twardych powierzchni podłogowych zamiast zamiatania można używać odkurzacza, aby zwiększyć wydajność i produktywność sprzątania. Odkurzacze szybko zbierają brud i zanieczyszczenia, które znalazły się w obiekcie. Istnieje pięć podstawowych typów odkurzaczy:
– Przenośny
– Plecak
– Kanister
– Pionowo
– Mokry suchy
W zależności od rodzaju odkurzacza mogą być zasilane przewodowo lub bateryjnie.
Każdy typ odkurzacza wyróżnia się w określonym typie obszaru, pełniąc określoną funkcję. Upewnij się, że używasz odpowiedniego rodzaju odkurzacza do rodzaju podłogi, zabrudzenia i czyszczonego obszaru. Na przykład odkurzacze plecakowe umożliwiają łatwe manewrowanie i zwiększają bezpieczeństwo na schodach i podestach.
Pielęgnacja twardych podłóg
Specyficzny do pielęgnacji podłóg twardych sprzęt do sprzątania, taki jak szorowarki do podłóg, polerki i szorowarki jedno tarczowe, może przyspieszyć wymagany czas czyszczenia i pomóc w obniżeniu kosztów.
Codzienne i okresowe czyszczenie utrzyma wygląd podłóg i zmniejszy potrzebę konserwacji regeneracyjnej.
Nie wszystkie podłogi twarde tolerują ten sam sprzęt do czyszczenia przemysłowego. Przed użyciem jakiegokolwiek sprzętu czyszczącego zapoznaj się z wytycznymi producenta sprzętu, aby uniknąć potencjalnego uszkodzenia podłóg.

Co to jest automatyczna szorowarka do podłóg?

Szorowarki do podłóg to maszyny, które wykorzystują roztwór czyszczący i ruch szorujący w celu usunięcia resztek zabrudzeń z cementu, płytek winylowych (VCT), gumy, ceramiki, kamienia, marmuru, granitu lub lastryko.
Szorowarki jednorazowo nakładają roztwór, oczyszczają i usuwają nadmiar.
Szorowarki mogą być używane do wykonywania codziennych lub okresowych procedur konserwacyjnych.
Płuczki mogą być pionowe, automatyczne lub automatyczne do jazdy. Aby wybrać najlepszą szorowarkę dla swojego obiektu, musisz wziąć pod uwagę wielkość swojego obiektu i to, co zajmuje czyszczony obszar.
W zależności od typu i wielkości maszyny są one zaprojektowane do czyszczenia od 500 do 20 000 m kwadratowych.
Ale tylko dlatego, że masz duży obiekt, nie oznacza, że ​​największy płuczka jest odpowiedni dla Ciebie. Musisz także wziąć pod uwagę gęstość przestrzeni; czy jest w dużej mierze otwarty, czy jest wiele pomieszczeń, takich jak biura lub sale lekcyjne? Szorowarka samojezdna nie będzie w stanie manewrować w ciasnych miejscach lub gęstych przestrzeniach.
Szorowarki skutecznie zwiększają produktywność i wydajność pracowników, jednocześnie zmniejszając ilość uciążliwej pracy.
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o automatycznych szorowarkach do podłóg, zapoznaj się z naszym artykułem: Co to jest automatyczna szorowarka do podłóg (rodzaje, rozmiary i funkcje)
Dwa dodatkowe elementy wyposażenia elektrycznego, które można wykorzystać do pielęgnacji podłóg twardych, to zderzaki i polerki.
Zderzaki i polerki to dwie różne maszyny, które wykonują różne zadania. Zrozumienie różnicy między buforem a polerką pomoże Ci osiągnąć najlepsze wyniki procedury konserwacji.
Różnice między buforem do podłóg a polewarką do podłóg to szybkość, ruch i procedury konserwacji podłogi, które wykonują.
Zderzaki mają niską prędkość i działają w ruchu z boku na bok, a polerki są szybkie i jeżdżą prosto.
Porada dla profesjonalistów: Sukces każdego bufora lub polerki zależy od wyboru odpowiedniego typu padu dla pożądanego rezultatu.


Co to jest polerka?

Nabłyszczacz pomoże Ci uzyskać wysoki połysk na elastycznych podłogach.
Polerowanie odnosi się do polerowania podłóg przy wysokich prędkościach między 1000 a 3000 obr./min, tworząc wystarczające tarcie na powierzchni, aby zmiękczyć i wygładzić wykończenie, aby uzyskać lśniący „mokry wygląd”.
Spawarki mogą być zasilane przewodem, baterią lub propanem.
Są dostępne w modelach tradycyjnych (podstawowych) lub zaawansowanych.
Mogą być używane do codziennej lub okresowej konserwacji.
Częstotliwość polerowania zależy od rodzaju posadzki, twardości wykończenia i uszkodzeń, z jakimi się borykasz.
Polerki spoczywają na tylnych kołach i poruszają się w linii prostej. W większości maszyn tylko około 50% podkładki dotyka podłogi.
Operator stoi za maszyną i prowadzi ją do przodu. Niektóre polerki są samojezdne, co pozwala operatorowi usiąść na maszynie i manewrować nią za pomocą ręcznych elementów sterujących.

Co to jest szorowarka?

Szorowarki mogą być określane jako maszyny wahadłowe, maszyny boczne lub maszyny do usuwania.
Odbojniki są używane, gdy chcesz usunąć wykończenie sprężystej podłogi. W zależności od podkładki nałożonej na maszynę, bufory mogą być również używane do polerowania, czyszczenia lub szorowania podłogi w Twoim zakładzie.
Szorowarki mogą służyć do codziennej, okresowej lub regeneracyjnej konserwacji.
Polerowanie może być użyte do przywrócenia blasku Twojej podłodze, ale wymaga to wielokrotnych przejść maszyną.


Jedno tarczówki działają przy obrotach 175 – 300 RPM.
Wszystkie bufory są przewodowe, ale mogą mieć różne rozmiary silników.
Są obsługiwane ręcznie i wymagają, aby maszyna była napędzana do przodu przez użytkownika. Operator stoi za maszyną, w pełni równoważąc maszynę na obrotowej podkładce, tworząc 100% kontakt z podłogą. Operatorzy nie powinni opierać maszyny na tylnych kołach zderzaka. Koła zderzakowe służą wyłącznie do transportu.
Bez wskazówek operatora maszyna naturalnie grawituje na boki, stąd przydomki „swing machine” i „side-to-side machine”.
Zderzaki i polerki mogą zapewnić wyjątkową wydajność i oszczędność pracy dzięki swojej wydajności.
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o zderzakach, zapoznaj się z naszym artykułem: Jaka jest różnica między zderzakami podłogowymi a polerami?


Pielęgnacja dywanów
Pielęgnacja dywanów jest ważna dla wyglądu budynku. Dywany wymagają codziennych, okresowych i regeneracyjnych procedur konserwacji. Jeśli dywany nie są odpowiednio pielęgnowane, stają się matowe, poplamione i zniszczone.
Podczas rutynowej pielęgnacji dywanów, plamy mogą być używane do usuwania małych wycieków, plam lub plam z miejscowych obszarów, ale czasami duże przebarwione obszary lub uporczywe plamy będą wymagały głębszego czyszczenia.
Gdy rutynowe plamienie nie wystarczy, podczas okresowej i regeneracyjnej pielęgnacji dywanów można użyć ekstraktorów do dywanów, aby usunąć uporczywe plamy i przywrócić wygląd dywanu.


Co to jest odkurzacz do dywanów?

Ekstraktory do dywanów wykorzystują roztwór chemiczny, ciśnienie i ssanie, aby usunąć głęboko osadzone zabrudzenia z dywanów i tapicerki. Niektóre maszyny mogą również stosować ciepło podczas zabiegu.
To potężne urządzenie jest używane podczas pracy z twardą plamą lub podczas okresowych zabiegów konserwacyjnych.
Ekstraktory do dywanów mają zwykle rozmiary zbiorników od 5l do 100l.

Mniejsze odkurzacze do dywanów to lekkie i przenośne maszyny typu kanistrów. Mniejsze maszyny najlepiej nadają się do czyszczenia niewielkich obszarów dywanu i tapicerki. W zależności od wielkości maszyny, odkurzacze do dywanów można chodzić lub jeździć.
Największe dostępne odkurzacze do dywanów to jeżdżące.
Im większy rozmiar zbiornika, tym większy obszar będziesz w stanie wyczyścić bez konieczności zatrzymywania i opróżniania odzyskanego roztworu.
Ekstraktory do dywanów mogą być zasilane bateryjnie lub przewodowo.
Korzystanie z odkurzaczy do dywanów może zmniejszyć uszkodzenia dywanu, wydłużyć żywotność dywanu i chronić inwestycję.
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o odkurzaczach do dywanów, zapoznaj się z naszym artykułem: Ekstraktory do dywanów komercyjnych: rodzaje, rozmiary i funkcje

Uwagi końcowe
Nasza wypożyczalnia oferują różne opcje sprzętu do czyszczenia przemysłowego
, aby zwiększyć wydajność i obniżyć koszty czyszczenia.
Możemy zapewnić Twojej placówce najlepszy sprzęt zasilający, aby Twoi pracownicy mogli skutecznie czyścić podłogi w Twoim budynku. Skontaktuj się ze specjalistą, aby uzyskać pomoc w znalezieniu najlepszego sprzętu zasilającego dla Twojego obiektu.