Coraz większa liczba instytucji, kościołów, szkół zaczyna pytać o to jak zadbać o posadzkę? Jak doczyścić kościół, jak umyć płytki, kamień czy inny rodzaj posadzki?

Kościoły najczęściej czyszczone są przy pomocy mopów, są to narzędzie najbardziej powszechne w użyciu z powodu ich dostępności oraz ceny. Jednak tak naprawdę nie są to narzędzia do czyszczenia lecz do rozcierania brudu lub wcierania zbyt silnych środków czyszczących w powierzchnię posadzki.

Mycie płytek w kościele

Nie ważne czy jest to posadzka z płytek gresowych, kamienia czy innego rodzaju materiału. Czyszczenie podłogi zawsze powinno składać się z 2 elementów:

  1. Regularnego czyszczenia, codziennie, raz na tydzień, raz na miesiąc.
  2. Doczyszczania gruntownego 1 lub 2 razy w roku.

Czyszczenie regularne najlepiej wykonywać bez użycia chemii przy pomocy pada czarnego lub szczotki. Dlaczego? Pady czarne i szczotki są tanie, wytrzymałe i dają świetne rezultaty w codziennym czyszczeniu, działają jak połączenie miotły oraz mopa w jednym. Dzięki temu kurz się nie unosi, a listwa zbierająca zasysa na mokro brudną wodę w czasie przejścia.

Listwa ssąca to guma, która pozwala na wessanie brudnej wody do zbiornika z brudną wodą. Dzięki temu brud wraz z wodą może być zebrany i wylany do ścieku

DOCZYSZCZANIE POSADZKI

To proces w którym warto zastosować albo silną chemię oraz czarne pady szorujące lub pady z melaminy, które bez użycia chemii doskonale usuwają bardzo silne zabrudzenia.

Dzięki padom z melaminy, uzyskujemy możliwość zebrania z twardych posadzek silnych zabrudzeń.

Na poniższym zdjęciu doskonale widać jak świetnie działa sama gąbka melaminowa. Nie ważne czy będzie to kamień, gres, ceramika czy inny rodzaj posadzki.

Maszyna zasilana bateryjnie czy maszyna zasilana 230V? Która będzie lepsza do mycia kościoła?

Szorowarka zasilana przy pomocy 230V, o małych wymiarach znacznie lepiej sprawi się w przypadku czyszczenia:

  • miejsc w których przewód nie będzie przeszkadzał
  • dużych pomieszczeniach z możliwie pustą podłogą
  • miejscach gdzie czyszczenie odbywa się poza czasem normalnej pracy w przypadku kościoła “między maszami czy nabożeństwami”
  • w silnie zabrudzonych pomieszczeniach gdzie czas pracy nie może być ograniczony przez czas na ładowanie baterii
  • w miejscach gdzie waga maszyny musi być maksymalnie mała

Szorowarka zasilana przez akumulatory sprawdzi się w takich miejscach gdzie:

  • czyszczenie odbywa się w czasie pracy obiektu (sklepy)
  • nie może być użyty przewód ze względu na bezpieczeństwo (ryzyko potknięcia)
  • mamy do czynienia z dużym obszarem silnie zróżnicowanym np. korytarze

Szorowarka będzie zawsze lepsza od mopa. Jej użycie daje znacznie lepsze rezultaty w znacznie szybszym tempie. Do tego posadzka po przejechaniu maszyną jest sucha czyli znacznie ogranicza się ryzyko poślizgu.