Mop vs Szorowarka czyli rozcieranie vs mycie posadzki.

przez admin

Jaka jest zasadnicza różnica między mopem, mopowaniem a mycie podłogi szorowarką. Mop pokryty środkiem chemicznym najczęściej zasadowym pozwala na „rozpuszczenie i roztarcie brudu” na większej powierzchni, czyli „chowamy brud” ale staje się on mniej widoczny, gdyż jest roztarty a raczej wtarty w posadzkę. Regularnie mopując posadzka np. płytki gresowe ulegają powolnemu ściemnieniu, zabrudzeniu. Stopień zależy od rodzaju środka i stopnia jego dozowania czyli zawartości w wodzie.

Doczyszczanie płytek w wąskich przestrzeniach, czyli jak skutecznie wyczyścić posadzkę w biurze, wc, i innych pomieszczeniach.

przez admin

Szorowarki mini najczęściej wyróżniają się wymiarami na poziomie 35cm szerokości i promieniu skrętu ok 70cm. Tak szorowarki tego typu potrafią zawrócić w korytarzu o wymiarach 70cm co czyni możliwość pracy nimi w małych biurach, urzędach i innych przestrzeniach w których posadzka wykonana jest z gresu, betonu czy innego rodzaju wykończenia.

Dlaczego czyszczenie za pomocą padów szorujących i szczotek może długotrwale uszkadzać wysokiej jakości porcelanową podłogę kamionkową?

przez admin

Dobry efekt usuwania brudu jest również bardzo ważny, ponieważ sam brud ma działanie ścierne. Mówiąc prościej, im czystsze są płytki gresowe, tym dłużej można zachować pierwotny wygląd podłogi – gres gresowy może zachować atrakcyjny wygląd i swoją antypoślizgowość przez 20 lat lub dłużej pomimo intensywnego użytkowania.